طراحی سایت

طراحی سایت
آموزش طراحی سایت

همین حالا شروع به یادگیری طراحی سایت کنید

این آموزش برای کسانی طراحی شده که پیش زمینه ای در مورد طراحی وب سایت ندارند. افرادی که دوست دارند با نرم افزاری مثل دریم ویور و یا دیگر برنامه ها به طراحی وب سایت بپردازند برای شروع نیاز است که به کد نویسی HTML بپردازید و یادگیری آن خیلی راحت تر از آن است که به نظر می رسد.

چرا یادگیری HTML و CSS دارای اهمیت است؟

اگر می خواهید به طراحی سایت با نرم افزاری مانند دریم ویور بپردازید تصمیم خوبی است اما باید بدانید اگر تصمیم به طراحی سایت مدرن واکنش گرا دارید این نرم افزار در سر راه یادگیری شما قرار دارد زیرا بجای یادگیری کدنویسی ابتدا باید کار با این نرم افزار را قبل از یادگیری کدنویسی فرا بگیرید و در واقع یادگیری کدنویسی را دچار تاخیر می کند.
یادگیری طراحی وب سایت با استفاده از HTML به شما کنترل بیشتری بر کل پروسه طراحی سایت می دهد. بعلاوه درک بهتری از مفهوم وب خواهید داشت و نتیجه آن طراحی بهتر و سریعتر خواهد بود.

سه روش کلی برای ساخت صفحات وب وجود دارد

1- استفاده از تم های آماده ( تمپلیت چیست؟ )

تمپلیت صفحاتی با تم و الگوی آماده می باشند که قابلیت تغییر و شخصی سازی داشته تا ویژگی مورد نظر شما را ارائه دهد.تم ها می توانند با فرمت های مختلف مانند فوتوشاپ و HTML تولید شوند. این تم ها قابلیت ویرایش توسط ویرایشگر صفحات وب نظیر Frontpage و یا Dreamweaver را دارند.

تمپلیت ها می توانند در جهت افزایش تجربه کاربری طراح برای ساخت وب سایت بسیار مفید باشند و برای افرادی که دانش کمی درباره طراحی وب دارند شروع خوبی برای طراحی صفحات وب زیبا باشد.

2- استفاده از ویرایشگر HTML نظیر NetObjects Fusion یا Dreamweaver

این قبیل برنامه ها می توانند کار طراحی را برای شما بسیار راحت کنند اما از طرف دیگر شما به برنامه وابسته شده و کنترل شما را بر روی کدنویسی کاهش می دهد.

3- استفاده از ویرایشگر متن مانند Notepad  برای کدنویسی

این بدان معنی است که خودتان شروع به کدنویسی HTML کنید. این سریعترین راه برای یادگیری ساخت صفحات وب بوده و شما بیشترین کنترل را بر آنچه انجام می دهید خواهید داشت. و هدف این آموزش نیز همین است.

تگ HTML چیست؟

تگ های HTML متن هایی هستند که نشانگرهایی برای مرورگرها برای خواندن و تفسیر ایجاد می کنند. این نشانگرها به مرورگر می گویند که اشیاء را چطور در صفحات وب نمایش دهند. تگ ها در دو طرف تصاویر و متون قرار می گیرند ( متون و تصاویر همان اشیاء مورد نظر هستند ) که شما می خواهید در صفحات وب نمایش دهید. تگ ها در میان دو علامت “< >” قرار می گیرند.

<b> Makes text bold </b>

تگ HTML

همانطور که می بینید تگ های HTML بصورت جفت می باشند، تگ شروع و تگ پایانی و تنها اختلاف بین دو تگ علامت “/” در تگ پایانی است. در ادامه چند مثال دیگر را ببینید.

<b> Makes text bold </b>
<i> Makes text italic</i>
<h1> Tell the browser that this text is very important </h1>
<table> Creates an HTML table</table>

کد های HTML فقط برای متن و تصویر استفاده نمی شوند و می توان در آنها انیمیش، ویدئو ، صدا و حتی برنامه مالتی مدیا قرار داد.

ساختار صفحه HTML

یک صفحه HTML  از دو بخش اصلی تشکیل شده است : head و body

1- head : این بخش  () شامل اطلاعاتی در مورد صفحه است که در صفحه وب نمایش داده نمی شود البته بجز عنوان صفحه یا title که در بخش بالایی صفحه مرورگر دیده می شود. این بخش اما بر روی نحوه نمایش صفحه وب تاثیر می گذارد.

2- body : این بخش که با کد ()  نمایش داده می شود شامل تمامی اطلاعاتی است که در صفحه وب نمایش داده می شود. تصاویر ، محتوی ، ویدئو و هر چیزی که در صفحه وب نمایش داده می شود در این بخش قرار می گیرد.

تمام محتویات این دو بخش در یک بخش که بعنوان مادر تمام بخش ها شناخته می شود قرار می گیرد که تگ  () نامیده می شود. همانطور که قبلاً گفته شد تمامی تگ ها باید با تگ پایانی بسته شوند. بنابراین شمای کلی یک صفحه وب باید دقیقاً به ترتیب زیر باشد.

<html>
 <head>             
    <title> This is website title</title>                      
<head/>                
    <body>                
<body/>                
    <html/>
طراحی لوگو

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *