ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول توسط Domain

Search-consol

برای ثبت سایت در گوگل دو روش وجود دارد: از طریق URL prefix و یا از روش Domain در حالت اول اگر سایت شما بر روی https باشد برای مدیریت وبسایت‌ باید همه آدرسهای متناظر را در کنسول گوگل ثبت کنید: یعنی http , https و آدرس با www  و بدون www اما در حالت دوم شما همه دامین‌‌ها و ساب دامین‌ها را با هم مدیریت می کنید.

برای ثبت سایت از روش Domain  نیاز است که یک رکورد DNS از نوع TXT برای دامین مورد نظرتان ایجاد کنید. 

بعد از مراجعه به Google Search Console گزینه Add Property را انتخاب کنید تا پنجره روبرو ظاهر شود.سایت خود را همانطور که نشان داده شده بدون پیشوند (exapmple.com) در کادر مورد نظر وارد نمائید و سپس گزینه CONTINUE را انتخاب نمائید.

پنجره Verify domin ownership via DNS record ظاهر خواهد شد.

Search-property-type

رکورد TXT را برای مرحله بعد ذخیره نمایید.

به پنل هاست خود مراجعه و لاگین کنید. در ادامه طریقه افزودن یک رکورد TXT به DNS در Cpanel  نشان داده می شود. اگر به پنل دسترسی ندارید باید از نماینده هاست خود درخواست بدهید. 

این تغییرات ممکن است  زمان ببرد تا رکوردی که ایجاد کردید توسط گوگل بررسی گردد. در نتیجه ممکن است که احراز مالکیت در همان زمان انجام نشود. در اینصورت می توانید چند دقیقه، چند ساعت یا روز بعد مجدد روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

 

Verify-ownership

گزینه Zone Editor را در Cpanel انتخاب نمائید.

سپس دامین مورد نظر خود را انتخاب و Manage را کلیک کنید.

Add Record را در مرحله بعد انتخاب کنید.

در قسمت Name نام دامنه خود را وارد کنید (.example.com)

در قسمت Type نوع رکورد را TXT انتخاب کنید.

و در قسمت Record متنی که در مرحله قبل کپی کردید را وارد نمائید.

 

Add-record

درصورت انجام کامل مراحل ثبت سایت پیغامی مبنی بر ثبت موفقیت آمیز سایت دریافت خواهید کرد و گزارش سایت شما به همراه همه ساب دامین ها و تمامی نسخه‌های آن یعنی با و بدون WWW و http یا https در یک پنل با نام Domain property ادغام خواهد شد.

 

 

verified

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *