بک لینک و رپرتاژ

طراحی

بک لینک چیست؟

بک لینک یا لینک ورودی وقتی ایجاد می شوند که از یک سایت به وب سایت دیگر لینک داده می شود. به عبارت دیگر لینک های خارجی از یک وب سایت به وب سایت دیگر بک لینک نامیده می شوند. تعداد و کیفیت بک لینک‌هایی که به صفحات سایت شما لینک می دهند به معنی شانس بیشتر برای کسب جایگاه بالاتر در نتایج جستجوی گوگل می باشد. اعتبار صفحات و ارتباط موضوع سایت لینک دهنده از اهمیت بالایی برخوردار است.
بک لینکز

چرا بک لینک مهم هستند؟

بک لینک برای سئو و بهینه سازی سایت دارای اهمیت زیادی است زیرا رای به اطمینان و اعتبار از یک سایت به وب سایت دیگر است. به طور اساسی، لینک ها به وب سایت شما یک سیگنال برای موتورهای جستجو هستند که دیگران محتوای شما را تایید می کنند. اگر تعداد زیادی وب سایت به یک صفحه یا سایت پیوند بدهند موتورهای جستجو نتیجه می گیرند که محتوای صفحه دارای ارزش پیوند دادن بوده و جایگاه بالاتری در نتیجه جستجو (SERP) می گیرد.

دریافت و بدست آوردن بک لینک

دریافت بک لینک از ضروریات سئوی خارجی است. فرایند به دست آوردن این پیوندها به عنوان لینک سازی یا دریافت لینک نامیده می شود. برخی از لینک ها به طور ذاتی بیشتر از دیگران ارزشمند هستند. پیوندها فالو (follow) از سایت‌های قابل اعتماد، محبوب و قدرتمند، به عنوان لینکهای با ارزش محسوب میشوند، در حالی که پیوندها از سایتهای کم قدرت، سایتهای احتمالا اسپم به طور معمول در مقابل این فرایند هستند.

بررسی بک لینک سایتهای رقیب

کسب بک لینک می تواند یک پروسه زمان بر باشد و بالاخص برای سایتهایی که به تازگی راه اندازی شده اند مشکل تر نیز خواهد بود. اما با بررسی سایتهای رقیب که دارای رتبه بالاتری در گوگل هستند می توانید این روند را سرعت ببخشید. برای اینکار می توانید از ابزارهای آنلاین مانند Link Explorer و یا از ahrefs استفاده کنید. مزیت استفاده از این گونه سایتها این است که ارزش سایت و صفحه و نوع بک لینک از نظر فالو و یا نوفالو بودن را به شما گزارش می دهد. البته در نسخه رایگان این سایتها فقط تعداد محدودی از بک لینک های یک سایت نمایش داده می شود.

ثبت بک لینک رایگان سایت‌های gov و edu

یکی از روش های ایجاد لینک ساخت بک لینک پروفایلی است. برای ساخت بک لینک پروفایل باید در سایتهای مورد نظر عضو شوید و سپس لینک سایت خود را در قسمت پروفایل ایجاد شده ذخیره نماید.